KWP - Nabór do Ogniwa Konnego WZM KMP Poznań - Dla policjantów - Policja Wielkopolska

Dla policjantów

KWP - Nabór do Ogniwa Konnego WZM KMP Poznań

Policjanci - jeźdźcy wraz ze swymi wierzchowcami cieszą się w kraju doskonałą opinią. Dla policjantów praca z koniem to nie tylko obowiązek, ale także pasja. Obecnie wśród policjantów trwa wewnętrzny nabór do tej nietuzinkowej służby.

Poznańskie Ogniwo Konne Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu swoją siedzibę ma w podpoznańskim Lusowie.

Zwierzęta te doskonale sprawdzają się przy zabezpieczeniach imprez masowych oraz na terenach zielonych, w parkach czy lasach. Można je również napotkać na osiedlach, w centrum miasta oraz nad akwenami. Policjanci – jeźdźcy wraz ze swymi konnymi partnerami stanowią przyjacielski duet.

Funkcjonariusze każdego dnia dbają o swoje zwierzęta. Konia należy nakarmić, wyczyścić, przygotować do pracy. Zwierzęta te w terenie pracują głównie od wiosny do jesieni. Zima jest czasem poświęconym szczególnie na szkolenia i treningi. Policjanci pełniący służbę w zespole konnym to wielcy pasjonaci.

Obecnie wśród funkcjonariuszy trwa nabór wewnętrzny do tej nietuzinkowej służby.  Każdy policjant, będący w czynnej służbie może spróbować swoich sił w Ogniwie Konnym Wydziału Zabezpieczenia Miasta!

Kandydaci proszeni są o kontakt z Zastępcą Naczelnika Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu asp. Andrzejem Hawranem pod nr tel. 77 157 70 lub 519 064 500.

 

 

PG

Praca w Policji