BRĄZOWI MEDALIŚCI V MISTRZOSTW POLSKI WYDZIAŁÓW KONWOJOWYCH POLICJI W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ „ KONWÓJ CUP 2018”

W dniach 16-18 marca w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „ Solne Miasto” w Wieliczce odbyły się V Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych w Piłce Nożnej Halowej „KONWÓJ CUP 2018”. Organizatorem turnieju był Wydział Konwojowy KWP w Krakowie.

Po ceremonii losowania drużyna Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu trafiła do grupy B razem z WK Radom, WK Gdańsk, WK Lublin.

Pierwszy mecz rozegrała z WK Gdańsk wygrywając 3-0. Wszystkie bramki strzelił st. sierż. Daniel Krawiec.

Drugi mecz z WK Lublin zakończył się także zwycięstwem 2-0 i ponownie dwie bramki strzelił st. sierż. Daniel Krawiec.

W trzecim meczu spotkały się niepokonane dotąd drużyny. Niestety WK Radom okazał się lepszy od WK Poznań wygrywając mecz 2-0.

Drużyna z Poznania w ćwierćfinale zmierzyła się z reprezentacja WK Katowice i po 10 minutach prowadziła 3-0 po bramkach sierż. szt. Leszka Strabla-2 oraz st. sierż. Daniela Krawca. Jednak w końcówce meczu zawodnicy z Katowic wycofali bramkarza i w ciągu trzech minut strzelili trzy bramki wyrównując stan spotkania. Doszło do rzutów karnych. WK Poznań wygrał ta rywalizację 3-1 po fenomenalnej paradzie i obronie jednego z rzutów karnych przez sierż. szt. Bartosza Koniecznego.

W półfinale zmierzyły się drużyny z WK Poznań oraz WK Rzeszów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0 i o tym, kto awansuje do finału zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z WK Rzeszów wygrywając 3-2.

W meczu o trzecie miejsce WK Poznań pewnie pokonał WK Kielce 2-0, a bramki zdobyli sierż. szt. Marcin Karczyński i sierż. szt. Marcin Rosik.

W meczu o pierwsze miejsce zespół z Radomia pokonał WK Rzeszów 3-0

Oprócz pucharu i brązowych medali nagrodę indywidualną za najlepszego bramkarza turnieju otrzymał sierż. szt. Bartosz Konieczny z WK Poznań.

Reprezentacja Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu składała się z następujących zawodników: