KWP - Wspólne działania Policji, Straży Leśnej i ITD - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Wspólne działania Policji, Straży Leśnej i ITD

Data publikacji 21.12.2018

W okresie przedświątecznym policjanci wspólnie ze strażnikami Straży Leśnej, Państwowej Straży Rybackiej oraz Państwowej Straży Łowieckiej prowadzą działania ze zwróceniem uwagi m.in. na kradzieże choinek, kłusownictwa, a także wykroczeń związanych z wjazdem pojazdami do lasu. Działania są przeprowadzane na terenie całego województwa wielkopolskiego.

13 grudnia br. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadził na terenie powiatów gnieźnieńskiego, wrzesińskiego oraz poznańskiego z policjantami z jednostek podległych KPP w Gnieźnie, KPP we Wrześni oraz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu i strażników Straży Leśnej, a także  Inspekcji Transportu Drogowego, działania na terenie Nadleśnictwa Gniezno. Związane one były m.in. z kradzieżami choinek w okresie przedświątecznym, kłusownictwem oraz wykroczeniami w ruchu drogowym.

Przypominamy!

Kradzież drewna z lasu, którego wartość przekracza 500 zł jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o wartości mniejszej niż 500 zł może skończyć się mandatem karnym nawet 500 zł. Dlatego policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie.