KWP – Festyn w Strykowie - podsumowanie sezonu letniego 2017 - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Festyn w Strykowie - podsumowanie sezonu letniego 2017

Data publikacji 31.08.2017

W ostatnim dniu wakacji tj. 31 sierpnia 2017 roku, nad jeziorem w Strykowie koło Stęszewa, dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w spotkaniu z policjantami, strażakami oraz pogranicznikami. Na plaży nad jeziorem mundurowi zaprezentowali najmłodszym posiadany sprzęt oraz omówili bezpieczeństwo podczas powrotu do szkoły. Impreza została zorganizowana pod hasłem „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Na miejscowej plaży policjanci z Wydziału Prewencji KWP i KMP w Poznaniu, Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu oraz NSZZ P woj. wielkopolskiego przygotowali imprezę edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” związaną z podsumowaniem mijającego sezonu letniego.

Policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Poznaniu przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych.  Na plaży zaprezentowali się policjanci pododdziału konnego, a także swoje umiejętności pokazali przewodnicy z psami policyjnymi. Funkcjonariusze z Wydziałów Prewencji KWP i KMP w Poznaniu prowadzili gry oraz zabawy. Swój sprzęt zaprezentowali także strażacy z Poznania i ochotnicy ze Strykowa oraz Stęszewa, a także policyjni antyterroryści i funkcjonariusze Straży Granicznej, pokazując dzieciom m.in. specjalne roboty .

W bieżącym roku w czasie letnich wakacji w Wielkopolsce utonęło łącznie 18 osób, natomiast w tym samym czasie ubr. utonęło 20 osób. Najwięcej osób straciło życie w  jeziorach – 10, a 4 w stawach, w przedziale wiekowym 31-40 i 61-70 (po 4 osoby).

Wydział Prewencji KWP w Poznaniu

Praca w Policji