Aktualności

KWP - Kolejne działania w ramach akcji „Dzień bezpieczeństwa”

Data publikacji 22.06.2017

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu w Gimnazjum Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym zorganizowała przedsięwzięcie edukacyjno – prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży pod nazwą „Dzień bezpieczeństwa” w ramach projektu pt. „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.

W przedsięwzięciu wzięło udział ok. 150 uczniów klas gimnazjalnych. W trakcie zajęć przeprowadzono tzw. „lekcję wychowawczą” na temat cyberzagrożeń. Omówiono zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto przekazano wiedzę dotyczącą zjawiska cyberprzestępczości, sposobów jego rozpoznawania i radzenia sobie z nim w życiu codziennym.

„Dni bezpieczeństwa” organizowane na terenie placówek oświatowych mają na celu przedstawienie ich uczestnikom jak wiele zalet ale też i niebezpieczeństw czyha na młodych ludzi korzystających z sieci.

Z uwagi na zbliżający się okres wakacji oraz wypoczynku, policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu w trakcie prowadzonych zajęć poruszyli również problematykę związaną z zagrożeniami dotyczącymi zażywania narkotyków i tzw. dopalaczy a także przemocy rówieśniczej i domowej. Przypomniano również o zasadach bezpieczeństwa w trakcie spędzania czasu wolnego.

Michał Królikowski/ RKG

Praca w Policji