Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” na plażach w Powidzu i Kosewie

Data publikacji 13.08.2017

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, OSP w Powidzu, Grupą WOPR z Kosewa oraz Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Powidzu zorganizowała dla osób wypoczywających nad Jeziorem Powidzkim warsztaty pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". W programie zajęć znalazły się pokazy ratownictwa wodnego, ćwiczenia z resuscytacji, stanowisko z poradami i konkursami, a także pokaz sprzętu służb mundurowych. Przedsięwzięcie miało charakter informacyjno – edukacyjny, dzięki czemu dzieci i dorośli mogli poznać zagrożenia, na jakie można natrafić podczas letniego wypoczynku oraz nauczyć się, jak radzić sobie w trudnych.

Wsztaty przeprowadzone zostały 11 sierpnia br. na plaży Ośrodka Wypoczynkowego ŁAZIENKI w Powidzu oraz plaży Ośrodka Wypoczynkowo - Żeglarskiego HORN w Kosewie. Działania zainaugurowało wystapienie Wójta Gminy Powidz Jakuba Gwita oraz Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy insp. Macieja Kusza. Dla wypoczywających nad wodą przygotowano specjalne stanowiska profilaktyczne, gdzie mundurowi uczyli o bezpiecznych zachowaniach nad wodą, na drogach oraz podczas podróżowania.

Policjanci, strażacy i woprowcy przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego. Chętni pod okiem ratowników mogli nauczyć się resuscytacji, dowiedzić się jak zachowywać sie właściwie podczas upałów, jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Strzałkowie i w Orchowie wraz z policyjnym patrolem wodnym przygotowali konkursy oraz quizy dla dzieci i modzieży o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wśród dorosłych promowali akcję "Pływam bez promili". Do rąk uczestników przedsięwzięcia trafiły specjalne koszulki, piłki plażowe oraz etui na telefon. Rozmawiali też z zarządcami plaż i właścicielami wypożyczalni sprzętów pływających. Rozdawali naklejki z hasłem akcji, które naklejano na kajaki i rowery wodne, tak aby przypominały użytkownikom o zakazie kierowania jednostkami pływającymi będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci drogówki promowali bezpieczne zachowania na drogach i zapraszali do obejrzenia policyjnych pojazdów.

Praca w Policji