Poznań – Bezpieczna zima - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Poznań – Bezpieczna zima

Data publikacji 23.12.2016

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w dniu 20 grudnia br. wzięli udział w akcji profilaktycznej „Bezpieczne ferie 2016”, która skierowana była do dzieci i młodzieży z terenu miasta Poznania. Specjalne pokazy służb mundurowych miały przypomnieć dzieciom o bezpiecznych sposobach spędzania wolnego czasu w okresie zimowym.

Akcja profilaktyczna w dniu 20 grudnia br. została zorganizowana nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu i polegała na zajęciach edukacyjnych ukierunkowanych na bezpieczeństwo zimą. W przedsięwzięciu wzięli udział funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, ale także Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego, oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Służby biorące udział w przedsięwzięciu poprzez pokazy ratunkowe, prezentowały metody ratowania ludzi z wody, jednocześnie omawiając zasady zachowania się w sytuacji zagrażającej życiu
i zdrowiu.

Możliwość zapoznania się z zawodem policjanta oraz dodatkową atrakcję, zapewniał przygotowany sprzęt Straży Pożarnej oraz Policji. Biorące udział w przedsięwzięciu dzieci i młodzież, miały okazje zobaczyć z bliska quad Komisariatu Wodnego Policji oraz Mobilny Komisariat.

Praca w Policji