Konin - Jak oni pracują na co dzień ?! - Aktywność i inicjatywy - Policja Wielkopolska

Aktywność i inicjatywy

Konin - Jak oni pracują na co dzień ?!

klasa policyjna7Kolejni uczniowie chętnie chcieli poznać „robotę” policjantów. Licealiści klasy policyjno-wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie odwiedzili komendę w Koninie. Poznali codzienną służbę konińskich mundurowych, zwiedzili komendę i dowiedzieli się na czym polega służba pionu prewencji i kryminalnego.

Grupa blisko30 uczniów I klasy policyjno-wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie przyjechała do Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Na samym początku naszym gościom przedstawiono strukturę konińskiej Policji. Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Waldemar Tyrański omówił zadania realizowane przez służbę prewencyjną, natomiast podinsp. Jerzy Tembłowski Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wskazał na charakter pracy pionu dochodzeniowo-kryminalnego. W ślad za przekazanymi informacjami, młodzież zwiedziła komendę. Uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób pobiera się odciski linii papilarnych, wykonuje zdjęcia sygnalityczne. Na służbowej strzelnicy poznali podstawowe, ale jakże ważne zasady bezpieczeństwa obowiązujące przy posługiwaniu się bronią. Ćwicząc na specjalnym treningowym bezstrzałowym urządzeniu, mogli sprawdzić swoją celność, mierząc do oczywiście do szkoleniowego celu. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeli policyjne radiowozy i motory, którymi poruszają się policjanci ruchu drogowego. Odwiedzili również stanowisko oficera dyżurnego Policji.
W opinii organizatorów oraz samych uczniów była to bardzo ciekawa i pożyteczna wizyta.

Komendę w wcześniejszych tygodniach odwiedziły również klasy policyjne z konińskich szkół :Centrum Kształcenia Ustawicznego i Centrum Szkoleniowego Wiedza. W spotkaniach z młodzieżą nie obyło się bez ćwiczeń musztry, przygotowujących młodzież do sprawnego i błyskawicznego wykonywania pleceń, jak na formacją umundurowaną przystoi. Mamy nadzieję, że przekazane informację przyczynią się w przyszłości do świadomego wyboru zawodu.