Nowy Tomyśl - Mlodzi adepci - Aktywność i inicjatywy - Policja Wielkopolska

Aktywność i inicjatywy

Nowy Tomyśl - Mlodzi adepci

Obraz 019Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu odwiedziła młodzież z klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. Policjanci przeprowadzili ciekawe i interesujące zajęcia, podczas których młodzi, być może przyszli funkcjonariusze poznawali pracę m.in. technika kryminalistyki.

Uczniowie klasy mundurowej z Opalenicy ubrani w moro odwiedzili Nowotomyską Komendę Policji. To już kolejny raz jak adepci służb mundurowych uczestniczą w zajęciach praktycznych organizowanych przez policjantów. W trakcie wizyty zobaczyli m.in. jak działa monitoring miejski oraz zwiedzili cele nowotomyskiego aresztu. Mieli również okazję bliżej poznać tajniki pracy
technika kryminalistyki, który w sposób praktyczny zapoznał ich z daktyloskopią oraz sporządzaniem fotografii na stanowisku do zdjęć sygnalitycznych. Kolejnym punktem w planie wizyty licealistów było spotkanie i rozmowa z naczelnikami poszczególnych wydziałów, którzy zapoznali młodych adeptów służb mundurowych z pracą oraz wykonywanymi zadaniami w wydziałach. Jak się okazało największą atrakcją dla licealistów z Opalenicy okazało się być szkolenie z musztry policyjnej. Na wstępie sierż. szt. Adam Flens omówił musztrę oraz objaśnił komendy z tym związane. Następnie ubrani w pełen sprzęt bojowy ćwiczyli szyki obronne, które są stosowane m. in. przy starciach z tłumem. Zajęcia te, sądząc po zaangażowaniu uczniów, były przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.