Obozy szkoleniowe dla młodzieży - Aktywność i inicjatywy - Policja Wielkopolska

Aktywność i inicjatywy

Obozy szkoleniowe dla młodzieży

IMG 5462 768x576W ramach podpisanej Umowy Partnerskiej ze szkołami, w których utworzone zostały klasy o profilu policyjnym, organizowane są trzydniowe obozy-warsztaty dla uczniów. Zajęcia prowadzone są przez policjantów Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Poznaniu. W opinii młodzieży program jest bardzo urozmaicony i ciekawy o czym świadczy fakt, że bardzo chętnie przyjeżdżają do Kiekrza nawet dwa razy w roku.

Kto ich widział wie. To nie są oszołomy, pozoranci ani dzieciaki. Uczniowie klas o profilu policyjnym mają specyficzne zdolności, są zaradni i gotowi pokazać na co ich stać. Skierowała ich tu pasja. Teraz posiadają charakterystyczne mundury, bo mundurkami nazywa się raczej strój typowo szkolny typu pulower, koszula, klasyczna spódnica czy spodnie. Natomiast oni noszą moro, bliskie oryginalnemu policyjnemu. Czarne lub czarno-szare z grubym skórzanym pasem, ciężkim obuwiem. Są wysportowani, znają dyscyplinę, potrafią równo maszerować i sprawnie wykonywać komendy. Ich opiekunowie znają się na prowadzeniu musztry, sami też noszą takie umundurowanie, są albo byłymi policjantami albo fascynatami tego zawodu, znającymi charakterystyczny dryl. Ci, którzy lubią zadania i gry zespołowe, przygody podczas podchodów, poszukiwanie ukrytych dowodów w grach fabularnych, doświadczenia obozów survivalowych i chcieliby żeby te ćwiczenia przydały się  im w przyszłości powinni pomyśleć o tej ścieżce rozwoju. Bez względu na płeć i wzrost. Liczą się możliwości, ambicje i osiągnięcia, a najbardziej talent i serce do tego zawodu, które dyktuje w takt piosenki …przeżyj to sam…!

P6150157 1475x1106
Uczestnicy warsztatów mieli okazję spróbować swoich sił. Wzięli udział w biegu patrolowym, ćwiczyli musztrę pod okiem prawdziwych fachowców. Zobaczyli profesjonalną pracę policjantów podczas pokazu samoobrony, demonstracji sztuki komunikacji z psem, prezentacji umiejętności w Ogniwie konnym. Mogli posłuchać wykładów, na przykład na temat zagadnień etycznych służby policyjnej. Dostali też czas na swobodną integrację we własnym gronie. Wieczorem ognisko, w dzień pełnia aktywności, wspólne wrażenia. Wszystko w słonecznej wiosenno-letniej aurze przy Jeziorze Kierskim.