Szamotuły - Szczęśliwy finał poszukiwań - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Szamotuły - Szczęśliwy finał poszukiwań

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 75-letniego mężczyzny, który wyszedł do lasu na grzyby. Po przeprowadzonych działaniach, senior został odnaleziony przez dzielnicowych z Obrzycka i przekazany pod opiekę ratownikom medycznym i rodzinie.

13 października br. około godziny 17.20, policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 75-letniego mężczyzny, który wyszedł na grzyby. Z uwagi na długą nieobecność 75-latka, zmartwiona siostra powiadomiła służby ratunkowe. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny, Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach ogłosił alarm dla tutejszej jednostki.

Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna wszedł do lasu w miejscowości Jasionna. Tam też rozpoczęto poszukiwania. Jak zawsze, akcję poszukiwawczą wspierali funkcjonariusze straży pożarnej i strażacy ochotnicy, a także Straż Leśna. W Działaniach brało udział w sumie 47 policjantów, 25 strażaków oraz 2 strażników leśnych. Mundurowi przeczesywali tereny leśne oraz sprawdzali dukty leśne i przyległe drogi.

Po ponad trzygodzinnych poszukiwaniach, około godziny 21, mężczyznę odnaleźli dzielnicowi z Obrzycka, którzy sprawdzali teren przy drodze wojewódzkiej nr 185. 75-latek szedł drogą w okolicy Piotrowa. Policjanci nie mieli wątpliwości, iż to zaginiony brat zgłaszającej. Mężczyzna nie wiedział nawet która była godzina, ani też gdzie się znajdował. Był zaskoczony, że szuka go tyle osób. Gdyby policjanci sprawdzali tą drogę chwilę później, mógłby nie zostać odnaleziony tak szybko, gdyż planował kontynuować drogę przez las w kierunku przeciwnym do miejsca zamieszkania.

Z uwagi na jego stan policjanci, na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe. 75-latka przekazano pod opiekę ratowników oraz rodziny.

 

 

Sandra Chuda/PG