Leszno - Jechali przez środek miasta z zawrotną prędkością - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Leszno - Jechali przez środek miasta z zawrotną prędkością

Data publikacji 19.05.2020

Sezon motocyklowy rozpoczął się na dobre. Kierowcy jednośladów ruszyli na pierwsze przejażdżki, jednak swoją prowokującą jazdą z nadmierną prędkością doprowadzili do utraty prawa jazdy.

Tylko w miniony weekend policjanci leszczyńskiej drogówki zatrzymali kierującym cztery prawa jazda. Powód był jeden. Jazda z zawrotną prędkością w terenie zabudowanym. Wszystkie osoby przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Trzy z czterech zatrzymanych praw jazdy należały do kierujących motocyklami.

Motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Jak sama nazwa mówi, nie chroni ich karoseria, pasy bezpieczeństwa, czy poduszki powietrzne. W sytuacji upadku lub zderzenia tracą zdrowie, a nawet życie. Dlatego ich jazda tym bardziej powinna być odpowiedzialna i rozważna.

Jednak okazuje się, że nie zawsze tak jest. W miniony weekend, 20,31 i 42-letni kierowcy jednośladów jechali w środku dnia w Lesznie na Al. Konstytucji 3 Maja i ulicy Piłsudskiego przekraczając dozwoloną prędkość od 52 do nawet 70km/h! Policjanci zatrzymali wszystkim osobom prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Prawo jazdy stracił także 63-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który w minioną niedzielę jechał mercedesem Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie w prędkością 123km/h, gdzie dozwolona prędkość to 70km/h.

Nadmierna prędkość to przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych, dlatego leszczyńscy policjanci z pewnością będą przyglądali się kierowcom poruszającym się w naszym regionie i zwracali uwagę na przepisowość jazdy i dostosowywanie prędkości do obowiązujących ograniczeń. 

 

 

Monika Żymełka/PG