Leszno - Brawurowa jazda? Zatrzymane kolejne prawa jazdy! - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Leszno - Brawurowa jazda? Zatrzymane kolejne prawa jazdy!

Pomimo regularnych policyjnych i medialnych apeli o rozwagę na drodze i jazdę z dozwoloną prędkością ciągle zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają przepisy i ostrzeżenia, a co za tym idzie ludzkie zdrowie i życie. Tylko w tym roku policjanci z Leszna zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy przekroczyli prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawa jazdy.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i niedostosowanie prędkości to główne przyczyny zdarzeń drogowych na leszczyńskich drogach. Pośpiech, brawura, roztargnienie, skupianie uwagi kierujących na innych urządzeniach przyczynia się do niebezpiecznych, a często tragicznych sytuacji na drogach.

Tylko w tym roku policjanci leszczyńskiej drogówki byli na miejscu 23 wypadków drogowych i 165 kolizji, w których 29 osób zostało rannych. Aż 9 kierowców straciło prawa jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

Ostatnimi z nich byli 32-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego i 65-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, którzy wczoraj pędzili w terenie zabudowanym drogami naszego regionu. Kobieta kierowała lexusem na Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie z prędkością 124km/h, gdzie dozwolona prędkość to 70km/h, natomiast mężczyzna jechał toyotą w Garzynie z prędkością 102km/h, przy ograniczeniu do 50km/h. Obie osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

Przypomnijmy, że kierowcy, którym zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy, będą nadal kierowali pojazdami pomimo braku uprawnień, wówczas okres zatrzymania dokumentu wydłuża się do 6 miesięcy. Natomiast już kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy kończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. 

 

 

Monika Żymełka/PG