Aktualności

Grodzisk Wlkp. - Zatrzymany za narkotyki. W domu przechowywał tytoń bez akcyzy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, podczas realizacji sprawy zabezpieczyli niedozwolone narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany oraz prawie 2 kilogramy krajanki tytoniowej. Zatrzymano 29-latka, któremu grożą surowe konsekwencje prawne.

30 stycznia br. w godzinach popołudniowych w Wielichowie grodziscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli obserwowany przez siebie pojazd. W samochodzie przebywał 29-letni mieszkaniec Wielichowa.

Podczas kontroli samochodu policjanci ujawnili i zabezpieczyli 2 woreczki z zapięciem strunowym z zawartością amfetaminy. Kryminalni podejrzewali, że na tym z pewnością nie koniec i że 29-latek może posiadać więcej nielegalnego towaru. Mając powyższe na uwadze przystąpili do dalszych działań. Funkcjonariusze weszli na posesję zamieszkiwaną przez 29-latka i potwierdzili swoje ustalenia.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny z udziałem psa tropiącego, policjanci znaleźli kolejne woreczki strunowe z zawartością amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze ujawnili ponad 116 gramów marihuany oraz prawie 2 kilogramów krajanki tytoniowej. Mężczyzna swoim postępowaniem naraził Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego.

Mieszkaniec Wielichowa jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał od śledczych zarzuty posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw, nie kwestionował swojej winy i złożył wyjaśnienia. Za popełnione czyny mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu kara wysokiej grzywny, jak i kara pozbawienia wolności do lat trzech.

 

 

Kamil Sikorski/PG