Konin – Policyjny siłacz dwukrotnie stanął na podium

Data publikacji 02.12.2019

Młodszy aspirant Arkadiusz Macudziński – detektyw Zespołu Kryminalnego, Komisariatu Policji w Starym Mieście – w listopadzie dwukrotnie wystartował w zawodach wyciskania sztangi leżąc. Podczas pierwszych zawodów zdobył brązowy krążek, a podczas drugich srebrny, zdobywając tytuł Wicemistrza Europy.

Młodszy aspirant Arkadiusz Macudziński jest policjantem od 19 lat, a obecnie służy na stanowisku detektywa w Komisariacie Policji w Starym Mieście. Jako zawodnik sportowy reprezentuje klub Zagłębie – Relax.

Pierwsze zawody rozegrane zostały 9 listopada  w Złotoryi. Odbył się tam Puchar Świata WRPF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Służb Mundurowych. Będąc tuż po kontuzji wycisnął sztangę o wadze 177,5 kg (przy rekordzie życiowym 207,5 kg). Razem z Arkadiuszem w szranki stanęli funkcjonariusze służb mundurowych z Polski, Węgier, Czech i Niemiec. Wynik osiągnięty przez konińskiego mundurowego pozwolił mu stanąć na najniższym stopniu podium.

Po kilkunastodniowym odpoczynku Arkadiusz pojechał na zawody do Pabianic. W dniach 21 – 24 listopada odbyły się tam VII Mistrzostwa Europy Federacji WPA w Trójboju Siłowym oraz Wyciskaniu Sztangi. Arek uzyskał identyczny wynik, który jednak tym razem pozwolił na zajęcie II miejsca i zdobycie tytułu Wicemistrza Europy. Lepszy od niego okazał się tylko żołnierz Wojska Polskiego, a tuż za naszym kolegą uplasował się marynarz z Marynarki Wojennej.

Gratulujemy świetnych rezultatów i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.