Chodzież - Owocne kontrole drogowe - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chodzież - Owocne kontrole drogowe

Data publikacji 08.10.2019

Policjanci z Margonina zatrzymali do kontroli kierowcę BMW. Okazało się, że mężczyzna w samochodzie przewoził amfetaminę. Nie jest też wykluczone, że prowadził auto pod jej wpływem. Za tego typu przestępstwa grozić mu może kilka lat więzienia.

Do zatrzymania doszło 3 października br. w Dziewokluczu w godzinach nocnych. Pobudzenie oraz nerwowe zachowanie kierowcy podczas kontroli drogowej wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić, co jest tego powodem. Funkcjonariusze w samochodzie znaleźli biały proszek, który po sprawdzeniu okazał się być amfetaminą. Badanie narkotestem wykazało, że kierowca prowadził samochód będąc pod wpływem substancji zabronionej.

Mężczyzna odpowie za posiadanie amfetaminy. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi mężczyzny. Może się okazać, że będzie miał uzupełniony zarzut o kierowanie pojazdem pod wpływem substancji psychotropowej.

Policjanci w tym samym czasie zatrzymali także do kontroli drogowej motorowerzystę. W jego przypadku narkotest także dał wynik pozytywny na obecność substancji zabronionych w organizmie. Jeśli badanie krwi to potwierdzi, mężczyzna usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, za który grozi do 2 lat więzienia.

Policyjne patrole poza alkomatami są wyposażone również w specjalne narkotestery, które umożliwiają wykrycie, czy kierowca nie prowadzi pojazdu pod wpływem narkotyków. Przypominamy, że również dla takich kierowców nie ma żadnej taryfy ulgowej w przypadku kontroli.

Karolina Smardz-Dymek/MŚ