KWP - Pół miliona nielegalnych papierosów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Pół miliona nielegalnych papierosów

Data publikacji 08.10.2019

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komisariatu Policji w Pniewach zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który handlował wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono także prawie pół miliona sztuk papierosów. Zatrzymanemu postawiono zarzuty z Kodeksu Karno Skarbowego.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu, oraz z Komisariatu Policji w Pniewach, przeprowadzali wspólne działania dotyczące nielegalnych wyrobów tytoniowych. Od dłuższego czasu gromadzili oni materiał dowodowy, który jasno wskazywał kto i gdzie dokonuje tego nielegalnego procederu.

2 października br. policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca Szamotuł. Podczas przeszukania jego samochodu dostawczego, mundurowi zabezpieczyli prawie pół miliona nielegalnych papierosów. Starty jakie mógł ponieść Skarb Państwa w wyniku tego przestępstwa to 500 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także majątek ruchomy zatrzymanego mężczyzny o wartości ok. 80 tys. złotych. 

Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzuty z Kodeksu Karno Skarbowego. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 

 

Piotr Garstka

  • 1 #1
  • 1 #2
  • 1 #3