Konin - Zatrzymane prawa jazdy i 99 mandatów karnych - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Konin - Zatrzymane prawa jazdy i 99 mandatów karnych

Na konińskich drogach po raz kolejny odbyły się działania grupy SPEED. Niestety nadal wielu kierowców ma zbyt „ciężką nogę”. Kilku straciło prawa jazdy.

Grupa SPEED powstała w Wielkopolsce kilka miesięcy temu. Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stworzyli kilka zespołów składających się z policjantów z sąsiadujących ze sobą powiatów. Co jakiś czas organizowane są działania, w których biorą udział najlepsi policjanci z komórek ruchu drogowego.

4 pażdziernika br. grupa ze wschodniej Wielkopolski działała w Koninie i na drogach naszego powiatu. W działaniach wzięło udział 24 policjantów. Skontrolowali 132 kierowców. Niestety aż 99 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość i zostało ukaranych. Oprócz tego 3 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h i policjanci musieli zatrzymać im prawa jazdy na 3 miesiące. Do tej liczby w ciągu minionego weekendu dołączyło jeszcze 3 kolejnych kierowców, a więc w ciągu ostatnich 3 dni aż 6 kierowców straciło możliwość kierowania samochodami przez 3 miesiące. Natomiast 11 kierowcom policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne znajdując różne uchybienia.

Z pewnością nie były to ostatnie działania tej specgrupy. Zresztą liczba wykroczeń, jakie policjanci ujawnili mówi sama za siebie. Jeździmy zdecydowanie za szybko, a to najprostsza droga do spowodowania wypadku czy kolizji. Tym bardziej, że warunki na drogach będą coraz gorsze. 

 

 

Marcin Jankowski/PG