Aktualności

Krotoszyn - Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich- video

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Krotoszynie zlikwidowali uprawę konopi indyjskich znajdującą się w domu na terenie powiatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 64 krzewy konopi indyjskich oraz suszu o wadze 2,9 kg. Tym samym zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 4 kg marihuany o wartości rynkowej blisko 100 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Krotoszynie na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej pod koniec września br. zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o prowadzenie uprawy konopi indyjskich. Z uzyskanych wcześniej przez policjantów informacji wynikało, że 33-letni mężczyzna w domu prowadzi uprawę marihuany. Policjanci ujawnili w piwnicy uprawę konopi indyjskich, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. Jak się okazało funkcjonariusze zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 4 kg marihuany o wartości rynkowej blisko 100 tys. złotych. 

Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste, z których można byłoby uzyskać znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Decyzją Sądu mężczyzna dostał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Piotr Szczepaniak/MŚ

Ładowanie odtwarzacza...