Złotów - Kolejny sportowy sukces złotowskiej policjantki

31 sierpnia o godzinie 16.00 ma starcie wielkiego finału "Biegu z Policją" stanęło ponad 250 gotowych do wspólnej rywalizacji biegaczy. W takcie zawodów rozegrane zostały, także Mistrzostwa Polski Policjantów w biegu na dystansie 10 kilometrów. Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Komendant Główny Policji. Wśród uczestników, znalazła się również sierż. Monika Kapera z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, która w swojej kategorii zajęła pierwsze miejsce.

Punktualnie o godzinie 16.00 na stadionie miejskim w Górze rozległ się huk pistoletu, który dał sygnał do rozpoczęcia 10 kilometrowego biegu, którego trasa głównie wiodła ulicami miasta. Uczestnicy zgodnie przyznali, iż było ona bardzo wymagająca. Policjantka ze złotowskiej jednostki cały dystans pokonała w czasie 38 minut i 12 sekund, co sklasyfikowało ja na I miejscu w kategorii generalnej kobiet X Mistrzostw Polski Policjantów.

Impreza ta jest już na stałe wpisana do policyjnego kalendarza imprez sportowych. Patronat honorowy nad biegiem objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Komendant Główny Policji. W wydarzeniu sportowym udział wzięła reprezentacja Komendanta Głównego Policji biegaczy wraz z trenerem insp. Tomaszem Kubickim. W jej skład wchodzi, również nasza koleżanka sierż. Monika Kapera, która odniosła kolejny sportowy sukces.