Ostrów Wlkp. - Bezpieczna droga do szkoły - video - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Bezpieczna droga do szkoły - video

Data publikacji 03.09.2019

Rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki. Jak co roku policjanci ostrowskiej komendy uczestniczą w tych działaniach.

Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół i przedszkoli, gdzie nadzorują przestrzeganie przez uczestników zasad ruchu drogowego. Kontrolują zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych i przestrzegania przez nich ograniczeń prędkości jazdy obowiązujących w okolicy placówek edukacyjnych. Zadaniem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

W pierwszym dniu szkoły, obecny był również Sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierżant Pyrek pomagał najmłodszym przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy, życzył też bezpiecznej podróży do szkoły i powrotu do domu.

Małgorzata Michaś/MŚ

Ładowanie odtwarzacza...