Turek - Areszt za posiadanie dużej ilości narkotyków - video - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Turek - Areszt za posiadanie dużej ilości narkotyków - video

Data publikacji 11.06.2019

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mężczyznę, który w samochodzie posiadał 2 gramy marihuany i prawie 50 gramów amfetaminy. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci kryminalni znaleźli ponad 10 kg amfetaminy. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 5 na 6 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mieszkańca gminy Dobra, który miał przy sobie około dwa gramy marihuany. Po sprawdzeniu samochodu którym kierował, policjanci znaleźli jeszcze prawie 50 gramów białego proszku. Badanie narkotestem potwierdziło, że jest to amfetamina. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, a zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

W miejscu zamieszkania mężczyzny kryminalni odkryli znacznie większą ilość narkotyku. W trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 10 kg narkotyków. Po wstępnym badaniu okazało się, że jest to amfetamina. Ponadto znaleźli kilka gramów marihuany i dwa krzewy konopi.

Szacuje się, że czarnorynkowa wartość narkotyków pochodzących z mieszkania 28-latka to ponad 400 tysięcy złotych. 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku, Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas trzech miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 28-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. 

 

Mateusz Latuszewski/DPB

  • Worek leżący na wadze z zawartością białego proszku.
  • Nieduży krzew marihuany w półokrągłej doniczce stoi na stole.
  • Zdjęcie z góry na posadzkę balkonowa, na której stoją słoiki w reklamówkach, wiadro, szyfelka, krzew marihuany w dniczce na stole.
Ładowanie odtwarzacza...