Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrów Wlkp. - Reprezentacja polskiej Policji Mistrzami Świata- wśród nich ostrowski policjant sierż. sztab. Karol Jańczak

W dniach 24-26 maja 2019 r. w Hali Sportowej AWF we Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe METRO-FLEX oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Bardzo mocnym akcentem był start w zawodach reprezentacji polskiej Policji, która w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce zdobywając przy tym tytuł Mistrzów Świata.

Zwycięski skład wyselekcjonowali kierownicy reprezentacji KGP sztuk walki i sportów siłowych mł. insp. Wojciech Żmija (SPAP Wrocław) oraz kom. Daniel Grzyb (KSP). Nasza reprezentacja nie miała sobie równych spośród 52 drużyn reprezentujących różne formacje mundurowe. Za wynikiem drużyny stoją indywidualne sukcesy naszych reprezentantów:

Skład Reprezentacji:

1. kom. Stanisław GĄSIENICA-SAMEK (KPP w Nowym Targu),

2. mł. asp. Dawid RAPTA (KPP w Zakopanem),

3. sierż. szt. Mariusz PIKOR (KWP we Wrocławiu, SPAP),

4. sierż. szt. Krzysztof GRZEMIŃSKI (KPP w Nowym Dworze Mazowieckim),

5. sierż. szt. Paweł KUBACKI (KWP w Krakowie)

6. sierż. szt. Andrzej KOCYŁA (KPP w Złotoryi),

7. sierż. szt. Tomasz RACHWOL (KPP w Będzinie),

8. sierż. szt. Łukasz WÓŁKIEWICZ (KMP w Wałbrzychu),

9. sierż. szt. Karol JAŃCZAK (KPP w Ostrów Wlkp.),

10. st. sierż. Kamil BAŁDYGA (KPP w Starych Babicach),

11. st. sierż. Konrad ADAMASZEK (SPPP Bielsko-Biała),

12. sierż. Paweł DOMINIAK (KMP w Legnicy),

13. sierż. Dawid OLKIEWICZ (KP Witnica),

14. sierż. szt. Marzena GRZELAK (KMP e Toruniu),

15. sierż. Agnieszka NOWAK (KPP w Krotoszynie).

Zawody nie odbyły się bez wsparcia przez szefostwo Gabinetu Komendanta Głównego Policji i wsparcie Komendanta Głównego Policji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów!

Sierż.sztab. Karol Jańczak na co dzień pełni służbę w Grupie Realizacyjnej Wydziału Prewencji. Policjant startował w kategorii wagowej do 90kg, wśród 25 reprezentantów innych formacji mundurowych m.in. Armii Amerykańskiej. Karol podniósł ciężar 167,5 kg w wyciskaniu sztangi leżąc.

Sierż. sztab. Karol Jańczak pierwszy tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych zdobył już w 2011 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wyciskając, aż 220 kg w swojej kategorii wagowej. Ostrowski policjant był także Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kat. powyżej 120 kg, który to tytuł zdobył na zawodach odbywających się w listopadzie 2015 roku w Warszawie, wyciskając 222,5 kg, co również było największym ciężarem na mistrzostwach. Karol Jańczak jest także drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym z 2015 roku.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG