Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Profilaktyczne działania poznańskich policjantów przed świętami

Data publikacji 19.04.2019

W holu głównym poznańskiego dworca PKP poznańscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne. Rozmawiali z podróżującymi osobami o zabezpieczeniu swojego bagażu, oraz przestrzegali przed kieszonkowcami. Prewencyjne działania funkcjonariuszy to już stały obraz przed świątecznym okresem.

Dworzec PKP jest w okresie świątecznym zawsze oblegany przez wiele osób. Większość z nas podróżuje do swoich rodzin i bliskich. Poznaniacy i ich goście, często przez pośpiech i zbyt dużą ilość spraw do załatwienia, zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Właśnie dlatego dziś, poznańscy policjanci przypomnieli jak nie zostać ofiarą oszustów i kieszonkowców.

Wśród tłoku i gwaru jaki panuje w ostatnich dniach na PKP, policjanci przypominali o zabezpieczeniu bagażu, torebek, portfeli. Zwracali uwagę na to, żeby nie nosić ze sobą dużej ilości gotówki. Mówili również osobom będącym na dworcu, aby prawidłowo zabezpieczyły swoje mieszkania i domu wyjeżdżając na kilka dni.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa mogą nas uchronić przed nieprzyjemną sytuacją. Pamiętajmy o nich podczas okresu świątecznego.

 

 

Piotr Garstka

  • policjant rozmawia z kobieta na peronie pkp
    Profilaktyczne działania poznańskich policjantów przed świętami #1
  • policjanci rozdają ulotki na holu dworca pkp
    Profilaktyczne działania poznańskich policjantów przed świętami #2
  • policjanci rozmawiają z kobieta na dworcu pkp
    Profilaktyczne działania poznańskich policjantów przed świętami #3