KWP - Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym

Data publikacji 19.03.2019

15 marca br. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu przy ulicy Hejmowskiego 2 odbył się „Dzień Edukacji Prawnej”, w którym udział wzięła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Przedsięwzięcie miało na celu promocje szeroko rozumianej wiedzy o prawie w społeczeństwie, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

„Dzień Edukacji Prawnej” to ogólnopolska akcja realizowana przez Sądy Okręgowe na terenie całego kraju. Sąd Okręgowy w Poznaniu jako jedyny w Polsce zorganizował w swojej siedzibie przedsięwzięcie, w którym udział wzięło kilkuset uczniów oraz przedstawicieli różnych instytucji państwowych.

W trakcie przedsięwzięcia swoje wystąpienie mieli m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster oraz Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Pan Krzysztof Lewandowski.

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizował stanowisko profilaktyczne, na którym młodzież mogła uzyskać cenne informacje w tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na stanowisku obecni byli również przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu okręgowego w Poznaniu, Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień oraz wolontariusze Fundacji Santander Bank Polska.

Ponadto eksperci z Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z Panią Kurator Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu, przeprowadzili lekcję prawa na temat współczesnych zagrożeń dla dzieci i młodzieży oraz działań profilaktycznych prowadzonych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu na terenie województwa wielkopolskiego oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Przedsięwzięcie uświetnił spektakl profilaktyczno-edukacyjny pod tytułem „Sekret” w wykonaniu grupy młodzieży z Szamotuł, którzy swoim występem wywołali duże poruszenie widowni, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

 

Andrzej Karpiński/PG

 • Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym
  Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym #1
 • Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym
  Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym #2
 • Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym
  Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym #3
 • Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym
  Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym #4
 • Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym
  Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym #5
 • Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym
  Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okregowym #6