Grodzisk Wlkp. - Pies podjął trop za sprawcami kradzieży - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Grodzisk Wlkp. - Pies podjął trop za sprawcami kradzieży

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy dokonali kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Ogromną rolę w ustaleniu sprawców miał pies służbowy, który z miejsca kradzieży podjął trop i poprowadził swojego przewodnika wprost do posesji, w której znajdowali się podejrzani złodzieje. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

12 marca br. policjanci z Rakoniewic przyjęli zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi w postaci tarczowych pił spalinowych do cięcia betonu o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Funkcjonariusze rozpoczęli swoje działania od przeprowadzenia oględzin miejsca, w którym doszło do rzekomej kradzieży.

Do działań włączył się Przewodnik Psa Służbowego wraz z psem z grodziskiej jednostki Policji. W trakcie czynności pies podjął trop i doprowadził swojego przewodnika wprost do posesji, w której przebywali domniemani sprawcy. Będący tam dwaj bracia początkowo twierdzili, że nic nie wiedzą o skradzionych piłach spalinowych. Funkcjonariusze z rakoniewickiego komisariatu drążyli temat w poszukiwaniu dowodów mających na celu ewentualne potwierdzenie działalności przestępczej wspomnianych mężczyzn.

Suma summarum udało się nie tylko udowodnić zarzucany im czyn, ale i również w całości odzyskać skradziony towar. Piły spalinowe wróciły do prawowitego właściciela.

Dwaj bracia, mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego, którzy ostatecznie przyznali się do popełnionej kradzieży odpowiedzą teraz przed Sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwo kradzieży mienia grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Kamil Sikorski/PG