Kalisz - II Wiosenny Bieg "Smerfna Piątka" - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Kalisz - II Wiosenny Bieg "Smerfna Piątka"

Data publikacji 18.03.2019

Policyjny Klub Biegacza działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu oraz miasto Kalisz byli organizatorami II Biegu Wiosennego "Smerfna Piątka". Na starcie biegu stanęło blisko trzystu zawodników, którzy rywalizowali na 5 kilometrowej trasie. Wśród uczestników nie zabrakło również kaliskich policjantów z mł. insp. Witoldem Goździelewskim Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, na czele. Imprezę patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

Słoneczna aura sprzyjała zawodnikom, którzy w niedzielę 17 marca br. pojawili się w Parku Miejskim, aby wziąć udział w II Biegu Wiosennym "Smerfna Piątka". Piękna pogoda sprawiła, że na starcie stanęli nie tylko doświadczeni biegacze, ale również całe rodziny, które chciały wspólnie, aktywnie spędzić czas wolny. Wszyscy mieli do pokonania 5 kilometrowy dystans, wiodący ulicami miasta.

Głównym celem biegu było propagowanie aktywnego stylu życia, a także promowanie sportu jako profilaktyki i alternatywy dla uzależnień. Pokonanie trasy dla nikogo nie było problemem. W biegu nie liczyło się miejsce, jakie zajmie uczestnik, rywalizacja, ani czas w jakim pokona się wyznaczony dystans. Najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

Blisko trzystu biegaczy przekroczyło linię mety, wśród nich liczna grupa kaliskich policjantów. Pierwszy na metę przybiegł Aron Przybył, na co dzień funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Pięciokilometrowy dystans pokonał w czasie 17,03 min.

Puchary i nagrody z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witolda Goździelewskiego oraz przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pani Natalii Pokojowej, odebrali:

Klasyfikacja „Open”:

Mężczyźni:
1. Aron Przybył (17:03)
2. Adriana DRAB (17:05)
3. Krzysztof Górny (17:48)

Kobiety:
1. Karolina Górna (18:13)
2. Urszula Przygoda (19:47)
3. Weronika Chojecka (21:43)

Klasyfikacja - Policyjny Klub Biegacza KMP Kalisz

Mężczyźni:

1. Aron Przybył (17:03)

2. Przemysław Laskowski (20:16)

3. Artur Radomski (22:14)

Kobiety:

1. Karolina Radomska (26:14)

2. Irena Nowak-Maślak (27:19)

3. Justyna Pasternak (27:28).

Najmłodszy zawodnik/zawodniczka – Przemysław Dziubek - 9 lat
Najstarszy zawodnik/zawodniczka - Tadeusz Tomeczek - 70 lat
Najoryginalniejsze przebranie – "Gargamel" Bogusław Monczyński

Anna Jaworska-Wojnicz/MŚ