Środa Wlkp. - Wzorowa postawa 15-letniego chłopca - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Środa Wlkp. - Wzorowa postawa 15-letniego chłopca

Policjanci zatrzymali włamywacza w chwili, gdy wybijał szybę i wchodził do wnętrza przedszkola. Przestępcę zatrzymano na gorącym uczynku dzięki wzorowej postawie 15-letniego chłopca, który o wszystkim zawiadomił mundurowych. Sprawcy przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Nie jest to rzadkością w policyjnej pracy, że obywatele, mieszkańcy, przechodnie pomagają w ujęciu przestępców. Ktoś widzi pijanego kierowce, czy uciekającego złodzieja i odruchowo podejmuje działanie. Robi to co dyktuje mu odruch, wychowanie, sumienie. Później okazuje się, że to co zrobił bardzo przysłużyło się całej sprawie.

Podobne wydarzenia miały miejsce 11 marca br. w Środzie Wielkopolskiej. Ich głównym pozytywnym bohaterem był się 15-letni chłopiec. Policjanci zostali skierowani na miejsce interwencji w centrum miasta. Gdy załatwiali zgłoszenie podbiegło do nich dwóch chłopców. Jeden z nich informował, że widział przed chwilą jak ktoś niedaleko stąd wybija szyby w przedszkolu i chce się włamać.

Mundurowi natychmiast udali się w miejsce, które wskazywał 15-latek. Policjanci zastali włamywacza w momencie jak dostawał się do wnętrza przedszkola przez okno, w którym wcześniej wybił szyby. Mężczyzna starał się uciekać, jednak jego próby spełzły to na niczym, ponieważ stróże prawa zatrzymali 40-latka na gorącym uczynku przestępstwa.

Sprawca usłyszał zarzuty związane z usiłowanie włamania. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje sąd.

 

 

Edyta Kwietniewska/PG