Aktualności

Gniezno – Teksański policjant z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie

Data publikacji 18.03.2019

Do niecodziennego spotkania doszło w gnieźnieńskiej jednostce Policji. W ramach współpracy i wymiany szkoleniowej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonym, na terenie bazy w Powidzu od kilkunastu dni przebywa delegacja z Teksasu, w tym oficer Policji z Teksasu. Policjant zza oceanu był gościem Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysława Kozaneckiego.

Amerykański oficer policji z Teksasu w ramach wymiany szkoleniowej od kilkunastu dni przebywa w bazie w Powidzu. 15 marca br. wraz z dwoma amerykańskimi żołnierzami miał okazję zwiedzić kilka pomieszczeń gnieźnieńskiej komendy, obejrzeć strzelnicę, porozmawiać z policjantami, a także spotkać się z szefem gnieźnieńskich policjantów mł. insp. Przemysławem Kozaneckim. 

Spotkanie to było jednak przede wszystką doskonałą okazją do wymiany zawodowych doświadczeń oraz porównania pracy polskiego i amerykańskiego policjanta.

 

Ania Osińska/DPB

  • pięć osób stoi i pozuje do zdjęcia - w tym czterech mężczyzn i jedna kobieta - na tle sztandaru gnieźnieńskiej policji
  • trzech mężczyzn pozuje do zdjęcia - jeden jest w mundurze moro
  • czterech mężczyzn stoi na tle oznakowanego radiowozu