Gostyń - Narkotykowi dilerzy zatrzymani - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Gostyń - Narkotykowi dilerzy zatrzymani

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 25 lat pod zarzutem posiadania i handlu narkotykami. W trakcie przeszukania pomieszczeń i pojazdu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 400 porcji amfetaminy, 38 tabletek ekstazy i kilka gramów marihuany. Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Śledczy na trop dilerów wpadli na podstawie własnych ustaleń, a ich zatrzymanie było poprzedzone pracą operacyjną. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że 19 i 25-latek w środki odurzające i substancje psychoaktywne zaopatrywali się w różnych dyskotekach, a następnie rozprowadzali je w powiecie gostyńskim.

Kryminalni, gdy tylko potwierdzili wcześniejsze ustalania przystąpili do działania. W wyniku podjętych działań zatrzymali podejrzewanych o handel narkotykami. Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych i samochodu jednego z nich znaleźli amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Podczas przesłuchania przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Miejscowy prokurator wobec jednego z dilerów zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Dzięki skutecznym działaniom policjantów na lokalny rynek nie trafi ponad 400 porcji amfetaminy, 38 tabletek ekstazy i 20 działek marihuany.

 

 

Sebastian Myszkiewicz/PG