Wolsztyn - Policjanci zatrzymali podejrzanego o podpalenie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Wolsztyn - Policjanci zatrzymali podejrzanego o podpalenie

Data publikacji 14.03.2019

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemęcie zostali skierowani na miejsce pożaru stodoły w Solcu Nowym. Mundurowi interweniowali między innymi w związku z informacją, że mogło do niego dojść w wyniku celowego działania sprawcy. Na miejscu policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę.

10 marca br. ok. godz. 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie otrzymał informację o pożarze stodoły, do którego doszło w Solcu Nowym. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, umożliwiając działanie pozostałym służbom.

Na podstawie uzyskanych informacji ustalili, że pożar mógł był wynikiem celowego działania sprawcy. Podejrzewany o to mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do wolsztyńskiej jednostki policji. Policjanci ustalili, że zatrzymany 34-latek był w przeszłości karany za podpalenie.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, mężczyzna został przesłuchany. Przyznał, że feralnego dnia wypił kilkanaście piw i z przyczyn, których nie potrafił wyjaśnić, podpalił znajdującą się w stodole słomę. Ogień szybko rozprzestrzenił się na konstrukcję stodoły oraz stojące nieopodal dwie przyczepy i rozrzutnik, a także drewno opałowe, które pomimo prowadzonej akcji gaśniczej doszczętnie spłonęły. Właścicielka mienia wyceniła poniesione straty na około 15 tys. złotych.

12 marca br. mieszkaniec Solca Nowego usłyszał zarzut umyślnego podłożenia ognia i zniszczenia mienia poprzez spalenie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.  Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Z uwagi na działanie sprawcy w warunkach powrotu do przestępstwa, sankcja z jaką docelowo będzie musiał się liczyć, to pozbawienie wolności nawet na siedem i pół roku.

Wojciech Adamczyk/DPB

  • Policjant trzyma zatrzymanego zakutego w kajdanki
  • Policjant trzyma zatrzymanego zakutego w kajdanki przy radiowozie
  • Policjant trzyma zatrzymanego zakutego w kajdanki przy radiowozie