KWP – Awanturnik z narkotykami - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Awanturnik z narkotykami

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu 6 marca br. zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Uwagę policjantów patrolujących ulice zwróciło agresywne zachowanie 40-latka, który zaczepiał przechodniów nerwowo gestykulując.

Do zdarzenia doszło 6 marca br. krótko po godzinie 17.  Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu pełniący służbę patrolową na terenie Wildy zauważyli mężczyznę, który idą ulicą wymachuje nerwowo rękoma w kierunku przechodzących osób. Od razu postanowili go wylegitymować. 

40-letni poznaniak nie uspokoił się jednak na widok umundurowanych funkcjonariuszy. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci zauważyli, że ten trzyma coś w zaciśniętej dłoni i próbuje ukryć. Szybko okazało się, że jest to foliowy woreczek z suszem roślinnym. W trakcie kontroli osobistej mężczyzny, w rękawie jego bluzy  policjanci znaleźli kolejny taki sam woreczek.

Kilkanaście minut później policjanci już przeszukiwali mieszkanie zatrzymanego 40-latka.  W zajmowanym przez niego pokoju znaleźli łącznie prawie 270 gramów marihuany, część suszu była podzielona na porcje.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i został objęty przez prokuratura policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Iwona Liszczyńska