KWP – Zawody Strzeleckie „ROMKÓW” - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Zawody Strzeleckie „ROMKÓW”

Data publikacji 12.03.2019

2 marca 2019 roku na strzelnicy Wielkopolskiego Towarzystwa Sportowego „Tarcza 96” w Poznaniu odbyły się XXI Międzynarodowe Zawody Strzeleckie „ROMKÓW”. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Grzegorz Gruchalski z WTS „Tarcza 96”, natomiast w klasyfikacji drużynowej najlepsi byli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Punktualnie o godzinie 11, insp. Rafał Pawłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, wystrzałem z armaty dał znak do rozpoczęcia zawodów. Już 21 lat salwa z armaty Bractwa Kurkowego KRŻ Jastrząb ze Swarzędza jest nieodłącznym elementem tych zawodów. W uroczystym otwarciu uczestniczyli także: nadkom. Tomasz Winiarski Z-ca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu, przedstawiciel ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego mł. asp. Mateusz Przybyłowski, p. Janusz Wojciechowski – Prezes WTS „Tarcza 96” oraz Sędzia Główny Zawodów p. Grzegorz Michalczak. Wśród zaproszonych gości był również sympatyk i promotor strzelectwa, wieloletni Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Krzysztof Jarosz.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Wojewódzki NSSZ Policjantów woj. wielkopolskiego przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu  i Wielkopolskiego Towarzystwa Sportowego „Tarcza 96” oraz wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

W XXI Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich „ROMKÓW” uczestniczyło 167 zawodników i 41 drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Gruchalski Grzegorz - Wielkopolskie Towarzystwo Sportowe „Tarcza 96”, 194 pkt.

2. Stróżański Marcin - Iglica Warszawa, 192 pkt.

3. Moryś Krzysztof - ZW NSZZ Pol. Rzeszów, 190 pkt.

4. Orłowski Grzegorz – Złota Gwardia/Iglica Warszawa 189 pkt.

5. Robert Pakuła – ZT NSZZ Pol. KWP w Poznaniu, 189 pkt.

6. Wiencławski Jan – Neptun Kosakowo, 187 pkt.  

W klasyfikacja drużynowa wyglądał następująco:

1. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu w składzie: kom. Robert Pakuła, asp. szt.  Arkadiusz Kornowicz i asp. szt. Radosław Kaczmarek,

2. Komandor Katowice 2,

3. Legionowskie Towarzystwo Sportowe.

Puchar dla najlepszej Wielkopolanki i najlepszego Wielkopolanina, ufundowany przez Starostę Poznańskiego zdobyli; asp. Agnieszka Pawłowska z Komedy Miejskiej Policji w Poznaniu i kom. Robert Pakuła z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Rozgrywające się od lat zawody w głównej mierze pozwalają policjantom, reprezentantom służb mundurowych, a także innym pasjonatom broni, na sprawdzenie swoich zdolności strzeleckich w trakcie sportowej rywalizacji. Jednak dla samych uczestników zawody są czymś więcej niż wyłącznie prezentacją umiejętności, mianowicie pozwalają integrować się z przyjaciółmi z całej Polski.

Radosław Kaczmarek/IL

 

  • Insp. Rafał Pawłowski odpala lont armaty, której wystrzał sygnalizuje rozpoczęcie zawodów strzeleckich. Obok komendanta znajdują się  ubrani w tradycyjne stroje członkowie bractwa kurkowego.
  • Uczestnicy zawodów pod okiem sędziego strzelają do tarcz
  • Organizatorzy zawodów przemawiają do uczestników
  • Uczestnicy zawodów na wspólnym zdjęciu z insp. Rafałem Pawłowskim Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu
  • Trofea przeznaczone dla zwycięzców ułożone na stole