Ostrów Wlkp. - Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierujących - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 06.02.2019

Dzięki reakcji przypadkowych świadków, policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących. 72-letni mężczyzna kierował osobową kią mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, natomiast 69-latek kierujący oplem astrą miał w organizmie promil alkoholu. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 2 lat więzienia.

2 lutego br. około godziny 17:00 dyżurny ostrowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który na jednym z parkingów ostrowskiego marketu ujął nietrzeźwego kierującego samochodem marki Opel Astra. Z ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mieszkaniec  powiatu ostrowskiego widząc kierującego, który ma trudności z zaparkowaniem pojazdu zwrócił na niego uwagę, mężczyzna miał podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy. 30-latek zabierając kluczyki i powiadamiając policjantów nie dopuścił, aby kierujący oplem odjechał z parkingu. Skierowani na miejsce policjanci poddali 69-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że miał on w organizmie promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy, zatrzymanemu 69-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

3 lutego br. po godzinie 17:00 dyżurny został powiadomiony o sytuacji, gdzie w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowych Skalmierzyc najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu i próbuje wydostać się z pojazdu. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego 36-letniego mężczyznę, który tłumaczył, że zauważył w przydrożnym rowie samochód marki Kia. Zgłaszający zatrzymał się, by udzielić pomocy. 36-latek miał przypuszczenia, że kierujący tym samochodem może być nietrzeźwy i o zdarzeniu poinformował policjantów. Badanie stanu trzeźwości 72-latka z powiatu ostrowskiego wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa zgłaszających, dzięki którym nie doszło do tragedii na drodze.

Małgorzata Łusiak/MŚ