Poznań - Działania "Trzeźwość" - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Poznań - Działania "Trzeźwość"

Poznańscy policjanci przez dwa dni prowadzili na terenie Poznania i powiatu poznańskiego działania „Trzeźwość”. Ich celem było wyeliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców. Podczas kilku godzin, funkcjonariusze skontrolowali 7422 kierowców. 5 z nich wsiadło za kierownicę mając w swoim organizmie alkohol. Takie akcje zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruch drogowego i będą kontynuowane.

4 i 5 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu od wczesnych godzin porannych kontrolowali kierowców. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy badało stan trzeźwości kierowców podróżujących ulicami Poznania i powiatu poznańskiego.

Pierwszego dnia akcji skontrolowano 3051 kierujących. Dwóch z nich, podczas kontroli miało w swoim organizmie alkohol. 5 lutego policjanci zbadali trzeźwość 4371 kierowców. Trzy osoby tego dnia miały jeszcze promile w swoim organizmie.

Poznańscy policjanci są bardzo skuteczni w zatrzymywaniu nietrzeźwych kierowców. W 2017 roku policjanci zatrzymali 291 pijanych kierowców, natomiast w 2018 roku zatrzymano 423 takich osób. To aż o 132 przestępstwa więcej. W 2017 roku 233 osoby jechały pojazdem po użyciu alkoholu. Porównując to z rokiem 2018, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali takich kierowców 393. To o 160 niebezpiecznych kierowców więcej. Wszystkie te osoby stwarzały realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej, dzieci idących do szkoły, osób starszych.

Działania „Trzeźwość” maja na celu wyeliminowanie śmiertelnie niebezpiecznych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę będąc nietrzeźwym, bądź po użyciu alkoholu.

 

 

Piotr Garstka