Aktualności

Grodzisk Wlkp. - Sprawca zuchwałej kradzieży drzew w rękach policjantów

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali złodzieja 9 sztuk drzew rosnących przy rowach melioracyjnych będących własnością Urzędu Miasta i Gminy Wielichowo. Na terenie posesji 46-letniego mieszkańca tej gminy policjanci wraz z urzędnikami ujawnili przyczepę z zawartością sporej ilości drzewami. Straty poniesione przez gminę wstępnie wyceniono na kilkaset złotych. Sprawca tej kradzieży usłyszał zarzut, za który grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

28 stycznia br. rakoniewiccy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży 9 sztuk wieloletnich drzew rosnących przy jednym z rowów melioracyjnych w miejscowości Prochy, w gminie Wielichowo. W toku podjętych czynności okazało się, że sprawcą tej kradzieży jest 46-letni mieszkaniec tej gminy.

Na terenie posesji tego mężczyzny policjanci wraz z urzędnikami ujawnili przyczepę ciągnikową wypełnioną po brzegi świeżo wyrwanymi z korzeniami drzewami. Specjaliści z wielichowskiego urzędu ustalili, że drzewa należą do gatunku olchy czarnej, a zmierzona objętość niektórych z tych drzew przekraczała nawet ponad 1 metr.

Szkody poniesione przez gminę wstępnie wyceniono na kilkaset złotych. Rakoniewiccy policjanci wykonali szereg czynności procesowych w powyższej sprawie, wykonując między innymi oględziny drzew jak i miejsc ich kradzieży.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co zgodnie z obowiązującym prawem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Kamil Sikorski/PG