Aktualności

KWP – Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu odwiedzili CENTRUM WSPIERANIA RODZIN „SWOBODA”

Data publikacji 10.01.2019

Z inicjatywy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu insp. Roberta Kasprzyka policjanci przekazali prezenty noworoczne dla podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu. Gest ten był możliwy dzięki zebranym środkom finansowym pośród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Oddziału.

Delegacja policjantów na czele z Zastępcą Dowódcy Oddziału podinsp. Mariuszem Pelcem, 9 stycznia br. przekazała na ręce Pani Dyrektor noworoczne prezenty min.: zabawki, artykuły szkolne, kosmetyki, sprzęt sportowy oraz odzież.  Każde dziecko znalazło dla siebie idealny prezent. Ponadto doposażono placówkę w zabawki, które będą dawać radość wszystkim dzieciom. Po rozpakowaniu prezentów rozpoczęła się wspólna zabawa.

Kilkoro dzieci z placówki przebywało w szpitalu lecz jak tylko wyzdrowieją, każde otrzyma prezent.  Pani Dyrektor złożyła podziękowanie na ręce Zastępcy Dowódcy Jednostki za przekazanie upominków. Uśmiech dziecka, to najlepsza nagroda dla policjantów, a satysfakcja jaką daje niesienie pomocy innym sprawia, że mundurowi chętnie włączają się w organizację akcji charytatywnych. To już 13 raz kiedy policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu wsparli Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

„Dobroć, to jak drzewo, które karmi owocami szczęścia, nie słucha pór roku, nie boi się mrozu, ciągle rozdaje swoje owoce”.

 / Roman Mleczko/