Gniezno – Areszt za rozbój - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Gniezno – Areszt za rozbój

Data publikacji 08.01.2019

Policjanci z komisariatu w Trzemesznie aresztowali 27-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty rozboju w trakcie którego sprawca dokonał kradzieży. Mienie zostało odzyskane przez przypadkowych przechodniów, którzy słysząc krzyki napadniętej kobiety zareagowali i ruszyli za napastnikiem. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 3 stycznia 2019 roku po godzinie 20:00 w Trzemesznie. Do idącej chodnikiem starszej kobiety podbiegł sprawca, uderzył ją barkiem, a następnie przewrócił na ziemię i siłą wyrwał torebkę w którym miała pieniądze i telefon komórkowy. Słysząc krzyki napadniętej zareagowali przechodnie, którzy ruszyli za rabusiem i odzyskali skradzione mienie. Napastnikowi udało się uciec z miejsca zdarzenia. 

W ciągu trzech dni policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie wytypowali i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 27-letni trzemesznianin. 7 stycznia br. prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt. 

Przypominamy, że za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Grożąca 27-latkowi kara może zostać powiększona o połowę, bowiem działał on w warunkach recydywy. 

Ania Osińska/DPB

  • Areszt za rozbój