Aktualności

Poznań – Policjanci odzyskali pojazd warty 120 tys. złotych, tuż po tym jak został skradziony

Data publikacji 08.11.2018

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zamieszani byli w kradzieże pojazdów. 17 października br. mieszkaniec gm. Kórnik zgłosił, że jego auto zniknęło sprzed domu. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i już kilka godzin po zgłoszeniu, odzyskali pojazd warty blisko 120 tys. złotych. Mundurowi znaleźli go w „dziupli” na terenie powiatu szamotulskiego w momencie, gdy sprawcy rozbierali go na części. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

17 października br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku, rozbierania skradzionego pojazdu na części.

Jak się okazało, samochód marki Opel Movano o wartości blisko 120 tys. złotych, został skradziony tego samego dnia, w godzinach porannych, mieszkańcowi Czmonia. Tuż po tym, jak policjanci dowiedzieli się o przestępstwie, natychmiast zajęli się sprawą.

Już kilka godzin po zgłoszeniu mundurowi znaleźli utracony pojazd. Policjanci zastali sprawców w momencie, kiedy mężczyźni rozbierali auto na części. Jak ustalili policjanci miały one trafić do sprzedaży giełdowej. Cały proceder przestępczy prowadzili w pomieszczeniach gospodarczych, które wynajmowali od właścicieli gospodarstwa.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli dodatkowo kilkadziesiąt innych części od pojazdów typu BUS, które przygotowane były już do sprzedaży oraz sprzęt służący do kradzieży – zagłuszarka sygnału GPS.

Zatrzymani to mieszkańcy Poznania w wieku 40 i 43 lat. Dodatkowo jeden z nich już wcześniej karany był za przestępstwa narkotykowe. Teraz otrzymali zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa. 

 

 

Marta Mróz/PG

  • Poznań – Policjanci odzyskali pojazd warty 120 tys. złotych, tuż po tym jak został skradziony #1
  • Poznań – Policjanci odzyskali pojazd warty 120 tys. złotych, tuż po tym jak został skradziony #2
  • Poznań – Policjanci odzyskali pojazd warty 120 tys. złotych, tuż po tym jak został skradziony #3