Kalisz - Kolejny kierowca stracił prawo jazdy - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Kalisz - Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

116 km/h w terenie zabudowanym, z taką prędkością pędził pojazd za kierownicą, którego siedział 43-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Nieodpowiedzialny kierowca już poniósł konsekwencje. Brawurowa jazda zakończyła się wysokim mandatem oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W dalszym ciągu apelujemy o rozwagę. Pamiętajmy, że piękna pogoda nie gwarantuje nam bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z kaliskiej drogówki pełniący służbę na terenie gminy Żelazków, zatrzymali do kontroli drogowej opla. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość. W terenie zabudowanym, mężczyzna pędził swoim samochodem z prędkością 116 km/h pomimo, że na odcinku drogi którym jechał obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Piratem drogowym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a na jego „konto” trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie, ponownie będzie mógł wsiąść za kierownicę.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

 

 

Anna Jaworska-Wojnicz/PG