KWP – Policjanci z OPP gościli seniorów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Policjanci z OPP gościli seniorów

Data publikacji 11.10.2018

Centrum Inicjatyw Senioralnych w partnerstwie z poznańskimi instytucjami zrzeszającymi seniorów oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, już po raz ósmy, zorganizowali imprezę pn. „Senioralni. Poznań”. Głównym celem przedsięwzięcia była aktywizacja osób starszych, ale też zwrócenie uwagi na fakt, jak liczną grupę stanowią poznańscy seniorzy i jak różnorodne mają zainteresowania.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Senioralnych, 10 października br. zorganizowała spotkanie dla seniorów i seniorek, które odbyło się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Podczas spotkania policjanci z OPP zaprezentowali przybyłym jak współpracują ze swoimi czworonożnymi partnerami oraz opowiedzieli jak wygląda codzienne szkolenie psa policyjnego, dając pokaz umiejętności swoich podopiecznych.

Następnie seniorzy zostali zaproszeni na pokaz sprzętu jaki jest na wyposażeniu jednostki. Mieli możliwość obejrzenia z bliska różnego rodzaju broń palną oraz sprzęt przeciwuderzeniowy chroniący zdrowie i życie funkcjonariuszy w przypadku zaistnienia zagrożenia. Policjanci szczegółowo omówili zasady działania sprzętu oraz odpowiedzieli na liczne pytania seniorów. Na koniec spotkania odbył się przejazd samochodu ciężarowego, wyposażonego w armatkę wodną, który wzbudził zachwyt wśród zebranych. 

Andrzej Karpiński/DPB