Kalisz - Przestępczy kwartet - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz - Przestępczy kwartet

Data publikacji 12.09.2018

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zatrzymali sprawców kradzieży rowerów. Amatorzy cudzej własności wpadli w ręce mundurowych, dzięki informacjom przekazanym przez świadków zdarzenia. Do zatrzymania doszło w chwili gdy sprawcy transportowali skradzione jednoślady. Czterej kaliszanie w wieku od 18 do 21 lat usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

7 września br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku otrzymali informacje, że doszło do kradzieży trzech rowerów na terenie jednej ze szkół w Gminie Brzeziny. Kilkadziesiąt minut później pojawiła się kolejna telefoniczna informacja o kradzieży trzech jednośladów. Tym razem do zdarzenia doszło na terenie Gminy Godziesze Wielkie. Jeden ze świadków przekazał policjantom informację o marce pojazdu, którym najprawdopodobniej poruszali się sprawcy. Ten szczegół pomógł policjantom w dalszych ustaleniach.

Błyskawicznie podjęte czynności przez policjantów z Opatówka doprowadziły to ustalenia numerów rejestracyjnych auta. Opel został namierzony i zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Brzeziny. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn. W bagażniku auta policjanci odnaleźli dwa skradzione wcześniej rowery, szybko też ustalili gdzie, znajdują się pozostałe jednoślady. Okazało się, że cztery kolejne, sprawcy ukryli w lesie.

Policjanci mieli informacje, że w przestępstwie brała udział jeszcze jedna osoba. Dane czwartego mężczyzny zostały szybko ustalone. Ostatni z podejrzanych został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

Cały przestępczy kwartet usłyszał już zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

Anna Jaworska-Wojnicz/MŚ