Leszno - Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu

Data publikacji 12.09.2018

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód dostawczy z najazdem. Był mu niezbędny do wyciągnięcia własnego samochodu z rowu. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Za kradzież i kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat więzienia.

11 września br. w środku nocy dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Rydzyna o kradzieży jego samochodu dostawczego z najazdem. Zawiadamiający poinformował, że obudził się w nocy, kiedy ktoś wyjeżdżał jego samochodem, który był zapakowanym na posesji przed domem.  Właściciel samochodu jednocześnie poprosił o pomoc krewnego i razem pojechali w ślad za złodziejem.

W pewnym momencie na bocznej drodze zauważyli, że ktoś przy pomocy skradzionej lawety usiłuje wyciągnąć z rowu inny samochód. Natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego leszczyńskiej komendy, który we wskazane miejsce skierował policjantów. Na ich widok mężczyzna usiłujący wydobyć auto z rowu zaczął uciekać do lasu. Tam też został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Był to 36-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu 36-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży autolawety wartości blisko 10 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka/DPB