Gniezno - Jabłko czy cytryna? Akcja gnieźnieńskich policjantów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gniezno - Jabłko czy cytryna? Akcja gnieźnieńskich policjantów

Data publikacji 12.09.2018

Policjanci wspólnie z uczennicami z klasy policyjnej wzięli dziś udział w akcji prewencyjnej „Jabłko czy cytryna?”. Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa. Niestety nie każdy kierowca został dzisiaj obdarowany jabłkiem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przeprowadzili działania pod nazwą "Jabłko – cytryna". Pojawili się gnieźnieńskim Rynku, gdzie natężenie ruchu jest wyjątkowo duże. Towarzyszyły im uczennice II klasy policyjnej z III Liceum Ogólnokształcącego, które wręczały jabłka kierowcom prawidłowo zachowującym się na drodze, natomiast kierowcy naruszający przepisy zamiast mandatu otrzymywali cytryny.

Podczas kontroli policjanci przypominali o konsekwencjach związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, z nieużywaniem pasów bezpieczeństwa, ze skutkami przewożenia dziecka poza fotelikiem ochronnym czy jazdą bez wymaganych dokumentów. Współorganizatorem akcji był Urząd Miejski w Gnieźnie.


Anna Osińska/DPB

 

  • Jabłko czy cytryna?
  • Jabłko czy cytryna?
  • Jabłko czy cytryna?