Złotów - Sprawca rozboju zatrzymany - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Złotów - Sprawca rozboju zatrzymany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie trzy godziny po zdarzeniu zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który dopuścił się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na ekspedientce sklepu spożywczego w Złotowie. Wczoraj Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce 5 sierpnia br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że przed godziną 22:00 do sklepu spożywczego w Złotowie, wszedł młody mężczyzna, który w pewnym momencie podszedł do stojącej za ladą ekspedientki, wyciągnął nóż i grożąc przerażonej kobiecie pozbawieniem życia, zażądał wydania pieniędzy, alkoholu i papierosów. Następnie sprawca zabrał gotówkę, alkohol i papierosy wartości ponad 3.500 złotych i szybko oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. We wskazane miejsce skierowano policyjne patrole i przewodnika z psem służbowym, którzy zebrali wstępne informacje i patrolowali teren pobliskiego osiedla.Funkcjonariusze dokonali istotnych ustaleń, zabezpieczyli dowody mające pomóc w wykryciu sprawcy, ustalili rysopis i tożsamość sprawcy rozboju.

Połączenie wszystkich zebranych danych przyniosły zamierzony efekt. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 22-letniego sprawcę rozboju trzy godziny po dokonaniu przestępstwa, w jednym z mieszkań w Złotowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ujawnili i zabezpieczyli część pochodzących z przestępstwa pieniędzy, które mężczyzna ukrył w częściach garderoby oraz w mieszkaniu w którym go zatrzymano.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, 22- letni mieszkaniec Złotowa może spędzić nawet 12 lat za więziennymi kratami. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach tzw. "recydywy". Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 

Izabela Wrotek/PG

Ładowanie odtwarzacza...