Ostrów Wlkp. - Policjanci zabezpieczyli tabletki ekstazy - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Policjanci zabezpieczyli tabletki ekstazy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. W kilku woreczkach foliowych, znajdowały się tabletki ekstazy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim 7 lipca br. zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli  policjanci znaleźli przy 18-latku kilka woreczków z zawartością tabletek o różnych kolorach. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 27 sztuk tabletek, które po zbadaniu testerem narkotykowym okazały się być tabletkami ekstazy.

18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
Przypominamy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość – nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel tego typu substancjami zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Małgorzata Łusiak/DPB

Praca w Policji