Aktualności

Złotów - Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój

Policjanci ze Złotowa i Krajenki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy popychając, uderzając i grożąc pobiciem, zaatakowali swoje ofiary wypoczywające na plaży nad Jeziorem Wapieńskim w gminie Krajenka. Już następnego dnia po poinformowaniu służb mężczyźni zostali zatrzymani. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie oraz funkcjonariusze z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 22 i 25 lat, podejrzanych o rozbój nad Jeziorem Wapieńskim. Jak się okazało, w godzinach wieczornych napadnięci zostali dwaj młodzi mieszkańcy Krajenki. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że rozboju dokonali dwaj mężczyźni, którzy są prawdopodobnie mieszkańcami gminy Wysoka. Sprawcy popychając, uderzając oraz grożąc pobiciem zabrali srebrny łańcuszek, portfel z pieniędzmi oraz rzeczy osobistych 18-latków.

Policjanci natychmiast zabrali się do wyjaśnienia tego zajścia. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali zebrany w sprawie materiał dowodowy. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia kryminalni ustalili adresy, pod którymi przebywali sprawcy rozboju. Obaj zostali zatrzymani na terenie powiatu pilskiego i doprowadzeni do złotowskiej jednostki Policji.

Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz na ostateczne rozstrzygnięcie postępowania 22 i 25-latek  poczekają za kratami złotowskiego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym mogą grozić im kary nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Maciej Forecki/DPB

Praca w Policji