Ostrów Wlkp. - Festyn Rodzinny z Policją - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrów Wlkp. - Festyn Rodzinny z Policją

Data publikacji 12.06.2018

Ostrowscy policjanci uczestniczyli w Festynie Rodzinnym zorganizowanym na terenie „Parku Natury” w Odolanowie. Policjanci na swoim stoisku zaprezentowali pojazdy służbowe, które wykorzystywane są przez nich w codziennej służbie. Dodatkowo, mundurowi rozdawali materiały profilaktyczne, rozmawiali z uczestnikami festynu m.in. o bezpieczeństwie nad wodą. Aby być bardziej widocznym i bezpiecznym na drodze policjanci przekazali kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych.

„Rodzinnie, bezpiecznie, zdrowo i na sportowo” – to hasło tegorocznego Festynu Rodzinnego, na którym obecni byli też policjanci ostrowskiej komendy. Uczestnicy festynu mogli oznakować swoje rowery. Można było zapoznać się z wyposażeniem radiowozu, środkami łączności i oczywiście ku uciesze dzieci, jak działają policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe. Chętni mogli sprawdzić za pomocą alkogogli jak widzi osoba będąca w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków odurzających i jakie problemy wtedy sprawia wykonanie tak prostej czynności jak chociażby przejście pomiędzy rozstawionymi słupkami. Mundurowi rozdawali także kamizelki odblaskowe.

Wyjątkowo w tym roku Festyn Rodzinny połączony był z XII Powiatowymi Manewrami Ratownictwa Medycznego, nad którymi organizacyjnie czuwała Komenda Powiatowa PSP w Ostrowie Wielkopolskim. W manewrach wzięło udział 18 jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, oraz drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Jak co roku manewry były dla mundurowych doskonałą okazją do podnoszenia swoich umiejętności w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz do rozmów o bezpieczeństwie.

Głównym inicjatorem imprezy jest Stowarzyszenie Świętego Marcina Patrona Ziemi Odolanowskiej oraz Gmina i Miasto Odolanów.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG

  • Festyn Rodzinny z Policją #1
  • Festyn Rodzinny z Policją #2
  • Festyn Rodzinny z Policją #3
  • Festyn Rodzinny z Policją #4
  • Festyn Rodzinny z Policją #5
  • Festyn Rodzinny z Policją #6
  • Festyn Rodzinny z Policją #7
  • Festyn Rodzinny z Policją #8