Grodzisk Wlkp. - Areszt za handel narkotykami - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grodzisk Wlkp. - Areszt za handel narkotykami

Grodziscy policjanci wspólnie z policjantami z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handlowanie narkotykami. Policjanci w trakcie przeszukania ujawnili znaczną ilość amfetaminy. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. 26-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Operacyjnego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim ustalili, że 26-letni mieszkaniec miejscowości Buk, najprawdopodobniej posiada znaczną ilość narkotyków, które następnie wprowadza do obrotu.

4 czerwca 2018 roku grodziscy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu doprowadzili do zatrzymania 26-letniego mężczyzny. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy. Według ekspertów, z zabezpieczonej przez policjantów ilości narkotyków, na tzw. „czarny rynek” mogło trafić nawet 200 działek tej niebezpiecznej substancji. Ponadto policjanci zabezpieczyli gotówkę pieniędzy, które najprawdopodobniej uzyskane były w wyniku czynu zabronionego.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim podjął decyzję o 3 miesięcznym aresztowaniu młodego mieszkańca Buku. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Kamil Sikorski/PG