Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Jadą dla Marcina i Arka - rowerowa sztafeta służb mundurowych, która niesie pomoc

Data publikacji 07.06.2018

Do Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu dotarła rowerowa sztafeta pn. „ Mundur na rowerze 2018 – Mundurowi Mundurowym”. Jej celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację policjanta i strażaka, poszkodowanych podczas wybuchu, do którego doszło kiedy nieśli pomoc kobiecie w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach.

„Mundur na rowerze” to nieformalna grupa rowerowa, w skład której wchodzą funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, strażacy oraz żołnierze.

W 2017 roku grupa zorganizowała rowerową sztafetę dookoła Polski, której celem było zebranie środków na leczenie policjanta z Rzeszowa. Natomiast w tym roku, 22 maja w Białymstoku, z inicjatywy grupy ruszył kolejny, pomocowy rajd sztafetowy po Polsce pn.”Mundur na rowerze 2018 – Mundurowi Mundurowym”.

Celem tego szczytnego przedsięwzięcia jest zachęcenie innych do pomocy w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację strażaka Arkadiusza Dąbrowskiego i policjanta Marcina Miniaka z Łodzi. Obaj interweniowali pod koniec 2017 roku w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach. Kiedy weszli do mieszkania poszkodowanej kobiety i udzielali jej pomocy to eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi poważnie ich raniąc.

6 czerwca br. policjantów z Nowego Tomyśla biorących w sztafecie, zmieniła reprezentacja ponad 20 funkcjonariuszy z Poznania. Tegoroczna edycja „Mundur na rowerze” ma na celu zbieranie środków na leczenie policjanta i strażaka z Łodzi. Patronat honorowy nad tą akcją objął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Wszystkim zainteresowanym akcją oraz grupą rowerową "Mundur na rowerze" polecamy stronę internetową www.mundurnarowerze.pl

 


 

Ładowanie odtwarzacza...